Wróć

Europejska Noc Muzeów 2024

data dodania: 2024.05.08

Chojnickie Centrum Kultury, jak co roku, bierze udział w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów 18 maja 2024 roku, która potrwa od godz. 18.00 do godz. 23.00.
W tym roku przygotowaliśmy dla zwiedzających liczne atrakcje:
w sali wystawowej Chojnickiego Centrum Kultury będzie można zwiedzić wystawę „Południki. Boom!” Danuty Joppek - doświadczonej malarki z Gdańska.

Na parkingu ChCk będzie można poczuć klimat zabytkowych samochodów.
Stowarzyszenie Automobilklub Chojnicki zaprasza na zwiedzanie eksponatów mobilnych, na które składają się pojazdy klasyczne. Członkowie Stowarzyszenia zaprezentują swoje perełki, będzie można podyskutować
z właścicielami aut na temat ich historii oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Z racji ogromnego powodzenia zeszłorocznej wystawy retro gier w sali teatralnej organizujemy turniej wybranej retro gry systemem pucharowym.
Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: g.szlanga@ckchojnice.pl do 15 maja. W tytule maila prosimy o dopisek - "turniej retro gier". Aby wszyscy mieli równe szanse o tytule gry poinformujemy w późniejszym terminie. Turniej rozpocznie się o godz. 18.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Wiek uczestników: od 1 do 101. Zwycięzcy otrzymają nagrody o godz. 22.00 na sali widowiskowej ChCK - o tej godzinie na dużym ekranie odbędą się finały.

Otwarte będzie również Muzeum Janusza Trzebiatowskiego:
W Noc Muzeów na 3 kondygnacjach rozłożone będą puzzle piankowe przedstawiające wybrany eksponat z Muzeum. W tle w trakcie zwiedzania głos Janusza Trzebiatowskiego, będzie opowiadał o zbiorach.

 

Źródło: https://www.ckchojnice.pl/aktualnosc/europejska-noc-muzeow-2024Nasza Spółka powstała z inicjatywy trzech samorzadów tj. Miasta Chojnice, Starostwa Powiatowego
oraz Gminy Chojnice. W 2004 roku do spółki dołączyła Gmina Konarzyny.
Misją spółki jest partnerska współpraca gmin i powiatu w zakresie skutecznej promocji:

- gospodarczej
- turystycznej
- kulturalnej i sportowej.

Copyright © 2023 promocjachojnice.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inne prawa autorskie
Realizacja: inpero.pl