Wróć

Gra terenowa POZNAJ I CHROŃ ZABORSKI PARK KRAJOBRAZOWY - CHARZYKOWY

data dodania: 2024.04.30

Poznaj i chroń Charzykowy! 

Charzykowy to kolebka żeglarstwa śródlądowego, dlatego naszą zabawę zaczynamy w porcie żeglarskim nad brzegiem Jeziora Charzykowskiego. To największe i najbardziej znane jezioro na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Jednak Charzykowy to nie tylko Jezioro Charzykowskie i żeglarstwo. Dzięki naszej kolejnej grze terenowej poznasz okolice wsi, w tym lasy w sąsiedztwie jeziora Wegner, kompleks łąk w dolinie Jarcewskiej Strugi i Stary Młyn. Trasa liczy około 8 km, a jej przejście w całości nie powinno przekroczyć 2,5 godziny. Poznaj uroki otoczenia Jeziora Charzykowskiego! Poznaj i chroń Charzykowy!

Zasady

Przed wyruszeniem w trasę wydrukuj ze strony zaborskipark.pl lub pobierz z wyznaczonych miejsc mapę oraz kartę z opisem punktów, do których musisz dotrzeć. Karta jest niezbędna do potwierdzenia Twojej/Waszej obecności na punkcie odnalezionym na trasie.

Tutaj pobierz mapę i kartę z opisem punktów.

Miejsca gdzie bezpłatnie można otrzymać mapę i kartę:

- Brusy Jaglie – Chata Kaszubska Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.
- Charzykowy – siedziba Zaborskiego Parku Krajobrazowego – ul. Turystyczna 10
- Charzykowy – Punkt Informacji Turystycznej – ul. Jeziorna 54
- Chojnice – Biuro Promocji Regionu Chojnickiego – Stary Rynek 4
- Swornegacie – Wiejski Dom Kultury – ul. Mestwina 10

Długość trasy: około 8 km

Czas przejścia: około 2,5 h

Co dalej?

Całą trasę można pokonać na kilka podejść. Warunkiem jest zawsze start i meta w punkcie CH01, który znajduje się na wieży widokowej LKS w porcie żeglarskim. W sąsiedztwie klubów żeglarskich i portu znajduje się bezpłatny i ogólnodostępny parking.
Dobrze jest zapisać ślad trasy za pomocą aplikacji w telefonie, takiej jak Locus Map. To ułatwia późniejsze zweryfikowanie Twojej/Waszej pozycji.

Na mapie w skali 1:10 000 zaznaczyliśmy 8 punktów od CH01 do CH8. Należy dotrzeć do każdego z nich. Większość punktów zlokalizowana jest na drzewach rosnących w sąsiedztwie dróg leśnych, na przepuście, tablicy "Pomnik przyrody" i słupie energetycznym. Bądź uważny!
Przemieszczasz się w terenie z wydrukowaną mapą i znajdujesz punkty oznaczone jako CH01, CH02, CH03 itd. Kolejność zdobywania punktów nie ma znaczenia, nadaliśmy im losową numerację.

Po odnalezieniu punktu w terenie przepisujesz z oznaczania punktu (kartka formatu A5 z naszym logo) do karty z opisem punktów (wydrukowałeś/aś ją razem z mapą) hasło (np. na punkcie CH01 jest kartka, a na niej HASŁO: 123, przepisujesz 123 do swojej karty z opisem punktów).

Źródło: https://zaborskipark.pl/turystyka-5/gry-terenowe-2/poznaj-i-chron-charzykowy/Nasza Spółka powstała z inicjatywy trzech samorzadów tj. Miasta Chojnice, Starostwa Powiatowego
oraz Gminy Chojnice. W 2004 roku do spółki dołączyła Gmina Konarzyny.
Misją spółki jest partnerska współpraca gmin i powiatu w zakresie skutecznej promocji:

- gospodarczej
- turystycznej
- kulturalnej i sportowej.

Copyright © 2023 promocjachojnice.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inne prawa autorskie
Realizacja: inpero.pl