Wróć

Koncert muzyki francuskiej "Między Sekwaną a Wisłą"

data dodania: 2023.10.04

Chojnickie Centrum Kultury i Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie zapraszają 19 października na koncert w wykonaniu zespołu Francois TRIO. Bilety w cenie 40 zł (do nabycia w kasie ChCK i przez internet) KUP BILET

Koncert Francois TRIO to 90 minut niezwykłej podróży MIĘDZY SEKWANĄ A WISŁĄ. Przeniesiemy się na przedmieścia Paryża, zajrzymy na poddasza malarzy i poetów, zagubimy się w ciasnych uliczkach i na barwnych placach, przysiądziemy do stolików by sączyć wino, odwiedzimy miasta portowe i odkryjemy regionalne uroki Francji. Muzyka Francois konfrontuje dwie kultury: francuską i polską.

Przesłaniem pierwszej, dwutomowej, świeżo wydanej płyty Francois, zatytułowanej “Vis-à-Vis” jest kołysanie słuchaczy między najpiękniejszymi francuskimi utworami m.in. Charles’a Aznavoura, Edith Piaf, Jacques’a Brela i Georges’a Brassensa śpiewanymi w polskiej adaptacji, a największymi polskimi przebojami Czesława Niemena, Skaldów, Zbigniewa Wodeckiego oddanymi w francuskim brzmieniu. Na koncertach nie zabraknie także własnych aranżacji i kompozycji.

Francois od kilku lat mieszka, pracuje, ale także koncertuje w Krakowie. Był półfinalistą w programie "MAM TALENT" 2018 - dostał wtedy od Małgorzaty Foremniak "złoty przycisk".

Zapraszamy!Nasza Spółka powstała z inicjatywy trzech samorzadów tj. Miasta Chojnice, Starostwa Powiatowego
oraz Gminy Chojnice. W 2004 roku do spółki dołączyła Gmina Konarzyny.
Misją spółki jest partnerska współpraca gmin i powiatu w zakresie skutecznej promocji:

- gospodarczej
- turystycznej
- kulturalnej i sportowej.

Copyright © 2023 promocjachojnice.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inne prawa autorskie
Realizacja: inpero.pl